Close
123, New Lenox Jersey City, NJ 07305, USA
Open House on the 24th, - 12 mid day to 5 pm.
Doğacak Bebeğinize Hazırlık

Bebek Alışverişi Gerçekleri

Ayaklarınızı bile göremeyecek büyüklüğe erişen karınınız, doğumu düşündükçe içinizde uçuşan kelebekler, git git bitmeyen tuvalet ziyaretleri ile uykusuz geçen geceler gebeliğin son haftalarını biraz nahoş geçirmenize sebep olurken, ailenize katılacak en minik üyenizin sağlık ve konforu için alacağınız bebek bakım eğitimleri bilgiden gelen güven ile sizleri sakinleştirecek, yapacağınız alışverişler renklendirecek. Böylece doğum sonrası dönemde hem sizin hem de bebeğinizin ihtiyaçlarını net bir şekilde listeleyebileceksiniz. Tabi burada bebek alışverişi canavarını ehlileştirmek ve seçimlerinizi bebeğinizin sağlığı ön planda olacak şekilde yapmanız önemli.

Bebek bakımı eğitimi, eşiniz ile birlikte katılabileceğiniz, güncel ve doğru bilgiyi edinmek, maket bebek üzerinde uygulamalar yapmak, sorunlarınıza çözüm önerileri bulabilmek, gebeliğinizi verimli hale getirebilmek için yapılacak en güzel aktivitelerden biridir. Bebeğinizin beslenmesinden, uykusuna, mobilya seçimine, cilt bakımından, banyosuna kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz için ön bir ebeveynlik provasıdır aynı zamanda.

Bebek alışverişine çıkmadan önce bilinmesi gerekenler:

Bebek cildi, çok hassas ve geçirgendir. Dış etkenlerle de ilk tanışan alandır. Bu nedenle cildine değecek her türlü ürünü seçerken özelliklerini ve içeriğini okumalısınız.

  • Bebek giysileri yünlü ve cilde değen nakışlarının olmaması, çıt çıtlarının nikel içermemesi, boyar madde ve baskısı var ise doğal içerikli olmasına dikkat ediniz.
  • Bebek cilt bakım ürünleri de özenle seçilmelidir. Yoğun kokulu olmayan, parfümsüz, SLS- SLA içermeyen, parabensiz olması önemlidir.
  • Göz yakmayan şampuan, bebek masajı için doğal içerikli yağlar (her yağı değil alerji testlerinden geçmiş olanları) tercih ediniz. Sabun cildi kurutacağı için kullanmayınız.
  • Birçok ürün almak yerine birçok alana etki eden çok amaçlı kullanabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Hem koruyucu hem de tedavi edici pişik kremi gibi. Pudra kullanmayınız.
  • Alt bakımı için su ve yaprak pamuk temizliği idealdir. Ancak pratik hale getiremem diye düşünüp illaki ıslak mendil tercih edeceksiniz yeni doğan için pamuksu ve su bazlı olanları tercih ediniz.
  • Kıyafet ve kullanılan malzemelerin (biberon- emzik- süt sağma makinası aparatları vs. gibi) temizliği için seçilecek deterjanlarda da toz içerikte değil sıvı olmasına, içeriğinin doğal ve antialerjik olmasına dikkat ediniz. Yumuşatıcı kullanmayınız. Bebeğinizin kıyafetlerini ayrı yıkayınız ve ütüleyiniz.

Ayrıca bebeğinizin cildini diğer dış etkenlere karşı da koruyunuz. Bunlar:

  • Doğar doğmaz değil, göbek bağı düştükten sonra banyosunu yaptırın.
  • Aşırı sıcak ve soğuk rüzgârdan,
  • Açık deri yarası olan ya da uçuklu olan herkesten,
  • Bitki polenlerinden ve sigara dumanında da özellikle uzak tutunuz.